DIOR

DIORChristian Dior – ach, ten veľký človek, ktorý poznal celý svet a ktorý založil tú najlepšiu značku na trhu zvanú Dior! Založil ju v roku 1946 v Paríži a od uvedenia prvej kolekcie nazvanej „New Look“ sa zapísal do histórie nielen módy, ale aj kozmetiky. Stal sa z ničoho nič veľmi uznávaným a svojou podnikateľskou aktivitou zasiahol naozaj celý svet. Zamestnať neuveriteľných dvetisíc ľudí zvládol do dvanástich rokov, čo je veľmi slušné. Aj keď si mnoho z nás iste myslia, že išlo o stále prosperujúcu spoločnosť, mýlime sa. Ako každá veľká značka aj táto zaznamenala veľké zlyhanie. To prišlo v roku 1957. Nebyť jeho chuti riskovať, nemusel sa stať umeleckým riaditeľom a návrhárom. Vďaka tomu tak módny dom značky Dior zachránil pred krachom a vyšvihol ho opäť k vrcholkom módnych a kozmetických hôr.

Dior si spájame najčastejšie s parfumy, ktoré sa radia k tým najdrahším. Značka sa ale nezameriava len na kozmetiku. Urobila tiež veľkú dieru do sveta kabeliek pre ženy. Svojimi veľmi vkusnými, štýlovými a nadčasovými kúsky si podmieňuje nejednu bežnú značku kabeliek. Ženy po nej túži, pretože mať luxus vo svojich rukách je neskutočný pocit. Avšak kúpiť si taký kúsok nestojí len peniaze, ale aj čas, ktorý slúži na našetrené potrebných financií.

Ženy ale túžia skôr po parfumu než po drahé kabelke

Ženy si však miesto kabeliek radšej kúpia obľúbený parfum, ktorý im prevonia ich vzhľad na niekoľko mesiacov. Keďže sa jedná o naozaj kvalitný parfum, nie je nutné, aby ste si ho kupovali čo mesiac. Keďže nejde o práve lacný kúsok, môžete s ním trošku šetriť. Na celodenné vôňu postačí totiž len pár streknutí.

Je nutné poznamenať a vyviesť omylu ešte raz tých, ktorí si mylne myslí, že sa táto spoločnosť zameriava len na kozmetiku. Aj kabelky sú to, v čom firma vyniká a v akej oblasti žne enormné úspechy.