Aký šport vybrať a získať krásnu postavu

Nový rok je tu. Mnohým z nás si po polnočnom prípitku predsavzalo, že nastolí nový životný štýl. Samozrejme ako inak než ten zdravšie. Zmena jedálnička, pohyb, vyvarovať sa alkoholu a fajčenia. Áno poznáme to všetci.

Aby sme u športu vydržali, je potrebné zvoliť ten pravý práve pre nás. Preto je potrebné si ujasniť, čo od tejto činnosti očakávame. Chceme chudnúť? Posilniť zdravie tela? Alebo sa len tak uvoľniť? Čo ma bude baviť? Toto sú tie pravé otázky, ktoré si pri výbere športe musíme zodpovedať, než začneme s výberom.

Medzi čím napríklad vyberať?
Tu vám ponúkneme niekoľko športov, ktoré treba zahrnúť do výberu.

kolo

Jazda na bicykli je veľmi vhodná pre tých, čo chcú chudnúť, alebo posilniť a vytvarovať nohy. Ak chcete zložiť nejaké to kilo, je potreba udržiavať dostatočnú rýchlosť a nejazdiť na ťažký prevod. To by vám vaše kĺby moc nepoďakoval.

korčuľovanie

V lete kolieskové v zime korčule na ľad. Ideálna voľba pre spevnenie zadočku a stehien. Korčuľovanie je tiež skvelé pre udržanie kondície.

beh

Na behu sa skvelé, že k nemu extra nič nepotrebujete, teda až na vhodnú obuv. Môžete vybehnúť prakticky kamkoľvek. Niekto uprednostňuje bežecký pás a iný sa radšej prebehne na čerstvom vzduchu. Toto je už na vás a vašej nálade. Pri behu je potrebné udržiavať správnu tepovú frekvenciu a dýchanie.

aerobik

Pokiaľ chcete rýchlo schudnúť tento šport, je ten pravý. Cvičenie na hudbu s profesionálnym inštruktorom je veľmi uvoľňujúce a efektívny. Vďaka pravidelnému navštevovania týchto tréningov získate vysnívanú postavu.