Ako nosiť bodky

Bodky sú neustále v obľube. Ide o nadčasový vzor. Ony sa nám totiž neustále vracia do módy. Aj keď už možno nezažijú tak veľkú slávu, ako zažili v minulosti, patrí ešte stále k veľmi obľúbeným a nestarnúcim vzorom. Bodky na nás proste pôsobí veľmi sympaticky. Snáď je to preto, že v nás vzbudzujú len samé príjemné asociácie. Pripomínajú nám volánovej šaty krásnych tanečníc flamenca, nežné slunéčko sedmitečné alebo napríklad roztomilú kreslenou postavičkou Minnie.Puntíky sú pre mnoho ľudí veľmi ľúbivým vzorom. Môžu sa nám zdať niekedy až príliš infantilné a tak trochu presladené, alebo práve naopak trochu staromódny.

Bodky a strih šiat

Veľa záleží na strihu šiat, ich farebnosti, veľkosti zvoleného vzoru a samozrejme tiež na materiálu.Střih šiat, sukní aj blúzok je veľmi dôležitý. Bodky pôsobí sám o sebe veľmi romanticky. Preto to už nepotrebujeme zvýrazňovať strihom ani inými odevnými detaily. Bodky potom najlepšie vynikne na veľmi jednoduchých až minimalisticky strihaných šatách. Potom by mali byť tvarovo prosté tiež aj ostatné doplnky. Bodkám najlepšie pristane klasická čiernobiela podoba. Sú ale k dostaniu v mnohých farebných podobách a kombináciách. Dôležitá je tiež veľkosť bodky, ktoré majú ladiť s našou postavou a proporciami.

Veľkosť bodiek

Zvolené príliš veľké bodkami totiž pôsobí až teatrálne a pridávajú nám na objeme. Naopak veľmi drobné v hustom štýle sa potom z diaľky zlievajú v jednoliatu šeď. Pôsobí potom usadlým a staromódnym dojmom. Zvoľte teda zlatú strednú cestu. Pri voľbe materiálu si dajte pozor na príliš lesklé a syntetické materiály. Pôsobí potom s bodkami lacno. Určite ale nepodliehajte trendu, ktorý zvádza kombinovať bodka s kvetinami, prúžky alebo napríklad bodkami rôznych ďalších veľkostí. Možno to môže na módnej prehliadke vyzerať zaujímavo a priamo skvele, sami to ale radšej neskúšajte a držte sa osvedčeného hesla, že všetkého veľa škodí.